پسرم بزرگ شده.

دیروز بعد از مدتها ، با هم 2 نفری رفتیم کافی شاپ. از آخرین 2 نفره کافی شاپ رفتنمان بیش از یکسال گذشته بود ، و دیروز دیدم که چقدر آیین در روابط اجتماعی پخته تر شده.

آیین ، پسر بد قلقی در محیطهای جمعی نیست ، اما زود جوش هم نیست ، اما دیروز دیدم که آداب معاشرت را یاد گرفته. دقیقا انتخابش را میدانست ، و بدون لجبازی و یا بد رفتاری ، علیرغم توصیه با چاشنی اصرار من ، سفارش خودش را داد. در زمان طولانی انتظار تا رسیدن سفارش ، گپ خوب و کودکانه اما هدفدار با من داشت و وقتی که سفارشات را آوردند ، از آنها خورد و مودبانه و صمیمانه تایید کرد که توصیه من بهتر بود و گفت: خوب اینهم تجربه ای بود.

دیروز بهش گفتم میدانی در آینده ، خودت تنهایی یا با دوستانت به کافی شاپ خواهی آمد ؟ گفت: بدون تو؟ گفتم: بله . کمی ناراحت شد و به فکر فرو رفت و بعد سکوت کرد و منهم گفتم: نگران نباش ، آنموقع منهم با دوستانم میروم گردش ، و خوشحال را در چشمهایش دیدم.

بنظرم سن 5 سالگی ، سن آغاز استقلال و شکل گیری اعتماد به نفس در روابط اجتماعی بچه ها هست ، حداقل من در مورد آیین این مسئله را به وضوح میبینم. 

خیلی راحت نیست هر روز سر چه نوع لباس پوشیدن کل کل کردن ، و یا مسائلی از این نوع که گرچه جزئی هستند اما روزانه بودنشان انرژی بره. اما واقعا لذت میبرم و سعی میکنم تا آنجا که توانم و وقتم اجازه میده برخورد مناسب داشته باشم. سخته که مدیریت کنم کجا انتخاب را به آیین بسپارم ، کجا راهنماییش کنم و کجا کمی مقاومت کنم ( تا بداند همه چیز به راحتی بدست نمی آید و بعضی جاها باید مصر و پیگیر بود) و کجا محکم بایستم ( تا بداند بعضی جاها پدر و مادر تصمیم میگیرند).

در هر حال ، 5 سالگی خیلی شیرین هست.

/ 4 نظر / 36 بازدید
آزاده

گوارای وجودت شیرین جان. بقول دکتر هلاکویی بچه ها در 5 سالگی فرشته های کوچک خانه هستند.

آشتی

خدا حفظتون کنه. ماشاالله عاقله پسرت. چند ماه پیش مانی رو با دوستام بردم کافی شاپ، کار بد نکرد. ولی همه اش دوست داشت بره سر بقیه میزها و با بقیه بازی کنه!!!!!!!!!!!!

مامان دوقلوها

همیشه به گردش () () () || || || {*~*~*~*~*~*~*} @@@@@@@@@@@@@@@ {~*~*~*~*~*~*~*~*~*~} @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ {~*~*~*~*~*~*~*~~*~*~*~*~*~} {~*~*~*~~ *~~*~~~~*~~*~~*~*} {~*~*~*~*~*~ *~*~*~*~*~*~*~*} @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ دوست عزیز سلام این کیک تولد سه سالگی دوقلوهای منه ازتون دعوت میکنم تو جشن کوچیک ما شرکت کنین همین حالا به آدرس وب سایت ذیل !!!! در ضمن با قدم رنجه تون ما رو سرافراز و دوقلوها رو خوشحال میکنید سپاسگذاریم [لبخند]

زهرا

سلام شیرین جان چه زیبا برای آیین عزیز آینده رو توصیف کردی انشالله بعدها هم که آیین بزرگ شد، گاهی با هم به کافی شاپ برید و بیای اینجا بنویسی[رویا]